Meble na Wymiar

Piekarnik - niezbędny element każdej kuchni

Piekarnik jest jednym z najważniejszych elementów kuchni. Urządzając sobie kuchnię możemy zdecydować się na piekarnik wolnostojący połączony z kuchenką gazową albo piekarnik zabudowany. Coraz częściej spotykane są piekarniki zabudowane - w słupku albo pod płytą. 

Występują piekarniki gazowe albo elektryczne. Piekarniki gazowe mogą być zasilane gazem sieciowym (gaz ziemny) lub z butli (propan buten). Jeżeli chodzi o piekarniki elektryczne, to możemy wyróżnić piekarniki standardowe oraz kompaktowe. Do pierwszej grupy zalicza się typowe piekarniki o wymiarach 60 cm x 60 cm posiadających od kilku do kilkunastu funkcji. Natomiast piekarniki kompaktowe są zdecydowanie niższe (45 cm x 60 cm). Możemy wyróżnić kilka rodzajów: 
- tradycyjne – działają identycznie jak piekarniki standardowe
- z funkcją mikrofali – łączą w sobie funkcje piekarnika i kuchenki mikrofalowej, idealne rozwiązanie dla osób, które chcą kupić oba urządzenia, a mają mało miejsca w kuchni
- parowe – ich główną funkcją, jak sama nazwa wskazuje, jest gotowanie i pieczenie na parze, bez utraty składników odżywczych, nagrzewają się do maksymalnie 100°C.

Wybierając piekarnik warto zwrócić uwagę na funkcjonalną technologię, którą proponują producenci. Zaliczyć do nich możemy:

- chłodny front - temperatura drzwi piekarnika to jedynie 50,40 lub tylko 30 stopni celcjusza

- system SoftClose - delikatne domknięcie drzwiczek

- ecoClean - skuteczne usuwanie tłuszczu

- termoobieg 3D Plus Eco - mniejsze zużycie energii

- prowadnice teleskopowe, które ułatwiają korzystanie z piekarnika

Skontaktuj się z nami

Studio Ul. Wilczyńskiego 28

507 055 871 Krystian Topa

e-mail: wyślij wiadomość
meble@expok.pl  , biuro@expok.pl
https://www.expok.pl

Odwiedź nas

Studio kuchenne Expok
ul. Wilczyńskiego 28
10-693 Olsztyn

pon i pt: 10:00-17:00
wt - czw 10:00-18:00