Meble na Wymiar

Kuchnie na wymiar

 

W urządzaniu domu nie może być miejsca dla przypadku. Przestrzeń warto zagospodarować praktycznie, aby meble ze sobą nie kolidowały i ułatwiały wykonywanie codziennych czynności. Istotne jest także zadbanie o funkcjonalność naszego domowego otoczenia oraz komfort przebywania w  nim - dlatego staramy się wybierać meble praktyczne i trafiające w nasze gusta i upodobania estetyczne.

Operacyjna część domu - kuchnia.

Kuchnia to miejsca, w którym każdy spędza znaczną część dnia na przygotowywaniu posiłków. To właśnie podczas działania okazuje się, czy kuchnia spełnia swoje zadanie funkcjonalności. Zły rozstaw szafek może okazać się uciążliwą niedogodnością, szczególnie dla gospodyni domowej, która codziennie pracuje nad stworzeniem obiadu dla swojej rodziny. W kuchni usytuowanych jest szereg urządzeń, których rozmieszczenie powinno być szczególnie dobrze przemyślane. Może nie każdy o tym wie, ale optymalne ułożenie sprzętów w kuchni opiera się na zasadzie kuchennego trójkąta sprzętów: lodówka, zlewozmywak, kuchenka. Taka właśnie powinna być kolejność ustawienia sprzętów, by praca w kuchni była przyjemna i uproszczona.

Kuchnie na wymiar - Meble na Wymiar

Gotowe czy na wymiar?

Stojąc przed wyborem zakupu mebli kuchennych, zastanawiamy się niejednokrotnie czy postawić na gotowy zestaw czy zaprojektować wszystko od A do Zet. Kuchnie na wymiar na pewno dają dużą swobodę i idealne dobranie modułów do danej przestrzeni. Każda kuchnia to inne wymiary ścian, usytuowanie okien, rozstaw w literę L lub z wyspą. Zdarza się znaleźć dobrze dobrane meble, ale wtedy może nie pasować nam kolor lub tektura blatów, klameczki czy brak nadstawki. Wybierając kuchnie na wymiar otrzymujemy wszystko właśnie takie, jak byśmy chcieli - dopasowany do naszych potrzeb kolor, z możliwością wyboru innego blatu, frontów szafek dolnych i górnych. Zyskujemy do tego możliwość ukrycia w meblach wszystkich kuchennych sprzętów. Kuchnie na wymiar to dowolnie przez nas zaprojektowane dobranie ilości szuflad, szafek i wyciągów cargo. Firmy projektujące kuchnie na wymiar dysponują najczęściej bardzo dobrymi, nowoczesnymi systemami otwierania szafek, wypełnienia szuflad na drobne przedmioty.

Kuchnia zamknięta, kuchnia otwarta. 

Bardzo często w nowo budowanych domach mamy do czynienia z otwartą na salon kuchnią. W takim przypadku tym bardziej liczy się gustownie wykonanie mebli kuchennych, które będą współgrały z dowolnie wymyślonym stylem urządzenia salonu. Zazwyczaj właściciele salonów z aneksami decydują się na płaskie, minimalistyczne kuchenne fronty, najczęściej lakierowane i bez uchwytów. Prostota zachowanej formy pozwala stworzyć estetyczną, połączoną przestrzeń.

W przypadku kuchni zamkniętych mamy zwykle do czynienia z ograniczonymi, mniejszymi przestrzeniami. Kuchnie na wymiar w tym przypadku pozwolą na ekonomiczne zagospodarowanie każdego metra ściany i zastosowanie wysoko wiszących szafek, by zyskać dodatkowe pojemności przechowywania. Kuchnie na wymiar to wreszcie rozwiązanie dla każdej kuchni o nietypowych wymiarach ścianach i z pościnanymi sufitami.

Instalacje kuchenne.

Planując kuchnię na wymiar w nowo budowanym domu należy już na etapie instalacji przewidzieć jak chcielibyśmy mieć ułożone meble kuchenne, aby potem nie pojawiły się trudności na etapie projektu mebli. Jedną z kwestii jest usytuowanie i rodzaj kuchenki. Kuchenka indukcyjna wymaga podciągnięcia do danego miejsca siły. Kuchenka to także konieczność instalacji okapu. Jeżeli zdecydujemy się na pochłaniacz mechaniczny - mamy jeszcze dowolność, lecz jeśli chcielibyśmy bardziej skuteczny wyciąg grawitacyjny - konieczne będzie podłączenie jego wylotu pod kratkę wentylacyjną.  Do miejsca na zlewozmywak i do zmywarki należy oczywiście doprowadzić wodę i odpływ. 

W przypadku lokali użytkowanych od jakiegoś czasu - meble na wymiar trzeba już rozmieścić tak, żeby pasowały pod istniejące instalacje. I tu także trudno będzie znaleźć gotowe meble idealnie podpasowane pod nasze odpływy, gniazdka i wentylacje. Kuchnie na wymiar to rozwiązanie dobrane perfekcyjnie pod potrzeby przyszłego użytkownika i pod istniejące warunki.

Sprzęt AGD.

Dobre firmy projektujące kuchnie na wymiar, jak https://expok.pl/ dostarczają do swoich rozwiązań także sprzęt AGD pod zabudowę. Idealnie pasujący do szafek i wbudowany w nie przez naszych wykonawców zapewni Państwu najwyższy komfort użytkowania.

 

Polecamy również zapoznanie się z naszą ofertą Szaf na wymiar.

 

Skontaktuj się z nami

887 630 870

507 055 871

Studio Ul. Wilczyńskiego 28

e-mail: wyślij wiadomość
meble@expok.pl  , biuro@expok.pl
https://www.expok.pl
http://www.meblekuchenneolsztyn.pl

Odwiedź nas

Studio kuchenne Expok
ul. Wilczyńskiego 28
10-693 Olsztyn

pon - pt: 10:00-18:00
sob: 10:00-14:00